c4 aka rapiDoX Röportajı 47334412

Join the forum, it's quick and easy

c4 aka rapiDoX Röportajı 47334412
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

c4 aka rapiDoX Röportajı

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1c4 aka rapiDoX Röportajı Empty c4 aka rapiDoX Röportajı Salı Tem. 29, 2008 10:57 pm

AbHazK

AbHazK
Tembel Üye
Tembel Üye

djanelka: Merhaba Öncelikle Röpörtaj Teklifimizi Kabul Ettiğiniz İçin Teşekkürler
c4 aKa RapiDox : Ben teşekkür ederim.

djanelka: Sizi biraz tanıyabilir miyiz..?
c4 aKa RapiDox: Adım Mehmet. 91 Düzce doğumluyum.D8ZC1 crew ve Halıcı recordz bünyesinde bulunuyorum.Amatör olarak rape dewam ediyorum.

djanelka: Mahlas'inizin anlamı nedir bi anısı warmı yoksa yokdan warmı oldu
c4 aKa RapiDox: Mahlasımın öyle bi anlamı yok ama önceden illegaldi sonra çoğaldı her wack kullanınca bende bu ismi bi arkadaşımdan aldım kendisi rapi bırakınca

djanelka: sora ilk kaydını nerde nezamamn yaptınız
c4 aKa RapiDox : İlk kayıdımı 3 sene önce bi arkadaşımın evinde almıştım.Çok bokdan olmuştu back yok mix yok :=)

djanelka: Sizce Rap Müzigi Diger Müzik Türlerinden Ayıran ÖzeLLikLEr neLErdir ?
c4 aKa RapiDox : Rap müzik diğer müziklerden çok farklı öncelikle hiphop ile birlikte bir yaşam tarzıdır.ve daha fazlası

djanelka: Rap'i qecip biraz özeL hayatınıza qeLeLim normaL hayatta nasıL birisiniz.. yani arkadas cewresi aile bakımından
c4 aKa RapiDox : arkadaşım çok rap yolunda ama dostlarım bi elin sayısı kadar çıkmaz diyebilirim sinirli saldırgan olarak tanınırım asla gangsta değilim yanlış anlaşılmasın.Arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seven utangaç bi genç.

djanelka: Örnek aLdıgınız Veya DinLEdiginiz isimler ?
c4 aKa RapiDox : En başta örnek aldığım dinlediğim isim İslamic Force dan Boe-B(R.I.P) Allah rahmet eylesin mic kill myersın dediği gibi o olmazsa biz yoktuk.Yabancı rap zaten dinlemem fazla şu 1,5 senedirde O.g dinlemiyorum.U.G 4 EWA!!

djanelka: Lyrics yazarken iLham aLdıgınız KonuLAr neLRdir?
c4 aKa RapiDox : Yaşadığım olaylar ruh biçimim o anki özellikle yağmurlu havalarda melankolik yazmayı çok isterim yani o şekil o anki ortam o durum.

djanelka: rap e kaç yılındaa basladıgını ne amaçla bu rapı yaptıgını rap ın hayattakı önemını
c4 aKa RapiDox :rapi değilde hiphop ve rapi dinlemeye başladığımda 2002de başladım cartel kasedi ile 2004de de ilk kayıdımı aldım 5 senedir bokun içindeyim diyebilirim.Amacım bişey duyurmakdı kendimi ispatlamakdı.

djanelka: Türkiyede insanların Rape bakış Açılarını NasıL YorumLuyorsun ?
c4 aKa RapiDox: Walla Türkiye hafiften bunu hazmederken Düzce çok farklı lafta batı şehriyiz ama bugün bi arada gezdiğimiz zaman çok tepki aldığımız oluyo giyim tarzı başta olmak üzere ama ilerde bunu kabullencekler gerek 10 sene gere 30 sene sonra.

djanelka: İlerleyen dönemlerde planların arasında neler var ?
c4 aKa RapiDox :İlerleyen dönemlerde illegal ep IV var ep serisin son üyesi onu tamamlayıp vermek ve ardından bomba bi underground albüm var ama bu underground albümde yeraltının sayılı isimleri olcak.

djanelka: Rap Müzigin GeliŞebiLmesi Adına Türkiye'de neler yapıLmaLı?
c4 aKa RapiDox : Bişey yapmasını istemiyorum bence herkes işine baksın ‘Bize Dokunmayan Yılan 1 Milyon Yıl Yaşasın’
.

djanelka: Yaptıgınız Tarz Dışında Başka Yapmak İstediginiz Tarz
c4 aKa RapiDox : Zaten bütün tarzları yapıyorum Dirty South,East Coast, West Coast,Urban ve daha fazlası bi yap RnB yapmadım onuda yapmak istiyorum.

djanelka: İnsanLara Rap'i biraz daha sewdirebiLmek icin Rap söyLeyenLerin neLer yapması qerek sizce ?
c4 aKa RapiDox : Bence bi şarkıda tek konuya yüklenin o konuya asılın battle sa battle melankolikse melankolik pesimistse pesimist ama tek konu olsunki dinleyen anlatmak istediğinizi alsın.Ve mesela ailenin yanında şarkı dinliyosan battle dinleme mesela küfürlü dinleme sonra tek başına ne halt yiyosan ye

djanelka: Rap'e özentiLikLe baslayan coğu kisi war bunlar hakkındaki düsünceLerini alabilirmiyim
c4 aKa RapiDox : Evet özelliklede eli kalem tutmamış çocuklar mc oluyo 2 kelam salata yapıyo partylere çıkıyo birazda baba parası oluyo sonra önemli yerlerde çıkıyo mc oluyo. Olay bundan ibaret değil olay bandrollu albumde değil bunlar kolay şeyler en önemlisi en baştan başlamak sıfırdan.

Djanelka: Baba parası derken?
c4 aKa RapiDox: şöyle ben ilk kayıdımı çubuk micro ile Pentium 2 bilgisayarda almıştım şimdi bile o kadar şeyi yok bi ses kartım dahi yok onboard ses kartı bi mikrofon dewam bakıyorum tek parçada adam studyoyu düzüyo atıyo önemli olan hiç bişeyken bişeyler yapabilmek.

djanelka: Özentiler sayesinde disslesmeler daha cok oldu önüne qelen birbirine diss atıor bu konu hakkındaki fikirleriniz ?
c4 aKa RapiDox :Diss oyuncak değil kardeşim oyun oynuycaksan plaja. Ben bile bana diss atdılar cvp atayımmı diye kılı kırk yarıyorum.korktuğumdan değil diss atmayın cvp atamam

djanelka: Underground Da Kalmayı Ne Kadar Sürdüreceksiniz?Overground Olacak Kadar Kendinizi Yeterli Buluyormusunuz?Ve Ne Zaman Overground Olmayı Planlıyorsunuz ?
c4 aKa RapiDox : Allah izin verirse hep undergorund kalıcam daha Over olmam için en az 20 senem var Bandrollü albüm yapsam bile underground kalacağım.

Djanelka : halıcı recordz çok garip geliyo isim hikayesi nedir?
C4 aKa Rapidox: Hikayesi babam halıcı o dükkanda kayıt yaptığımız için öyle çıktı d8zc1 crew ve dostlarımın kayıt aldığı kayıt evi gibi bişey oldu halıcı recordzda kaç tane mc ilk kayıdını yaptı kaç kişi burada rapi tam kavradı.

Djanelka: Kermit vardı herkes onu düzcenin en büyük crewi en sağlam oluşumu olarak bildi?
C4 aKa RapiDox: Bu konu ile ilgili 4 cümle söylüycem

1.Koynumuzda Yılan Beslemişiz
2. Kardeş Kardeştir Kalleş Kalleştir.
3.Gidene Kal Kalana Git Demem.
4. Herkesin Yolu Açık Olsun

djanelka: Bizlerle Röpörtaj Yaptığınız İçin Teşekkür Ederiz..Son Olarak Söyliyecekleriniz Nelerdir ?
c4 aKa RapiDox :Asıl ben teşekkür ederim son olarak söyleyeceğim yok her şeyi söyledim ulaşmak istiyenler djc4_81@hotmail.com lütfen önemsizse mail atsınlar http://www.myspace.com/d8zc1crew herkesin yolu açık ola.

2c4 aka rapiDoX Röportajı Empty Geri: c4 aka rapiDoX Röportajı Salı Tem. 29, 2008 11:07 pm

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

çok gusel yaa adama bak benden 4 yas kucuk..Very Happy

paylasım ıcın saol msn yı eklıyorum sımdı...Very Happy

eyvallah kardeşim...

3c4 aka rapiDoX Röportajı Empty Geri: c4 aka rapiDoX Röportajı Salı Tem. 29, 2008 11:11 pm

AbHazK

AbHazK
Tembel Üye
Tembel Üye

cakota demiş ki:çok gusel yaa adama bak benden 4 yas kucuk..Very Happy

paylasım ıcın saol msn yı eklıyorum sımdı...Very Happy

eyvallah kardeşim...

önemLi deiL Cool

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-