YASAKLANAN SİTELERE NASIL GİREBİLİRİM 47334412

Join the forum, it's quick and easy

YASAKLANAN SİTELERE NASIL GİREBİLİRİM 47334412
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

YASAKLANAN SİTELERE NASIL GİREBİLİRİM

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1YASAKLANAN SİTELERE NASIL GİREBİLİRİM Empty YASAKLANAN SİTELERE NASIL GİREBİLİRİM Perş. Tem. 31, 2008 12:10 am

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

Biliyorsunuz telekomun son yıllardaki yeni modası web sitelerine erişimi engellemek.
Peki bu sorunu nasıl aşabilir?Yani telekomun engellediği sitelere nasıl giriş yapabiliriz?(Uzun göründüğüne bakmayın ,herkesin anlıyabilmesi için adım adım anlattım )
Çözümü gayet basit.Şimdi adım adım aşşağıdakileri uygulayın.
1.Başlat–>Denetim masasına ve daha sonrada Ağ bağlantılarına girin.
2.Burda karşınıza “Yerel ağ bağlantısı” çıkacak.Bunun üzerine sağ tıklayıp özellliklere girin.
3.Karşınıza “bu abğlantı aşşağıdaki öğeleri kullanır” şeklinde bir yazı çıkacak bu yazının altında bulunan “İnternet Erişim Kuralları (TCP/İP)” ye tıklayın.
4.Ve son işlem.Karşınıza pasif durumda olan şu seçenek çıkacak”Aşşağıdaki DNS sunucu adresini kullan”.Bunun solundaki kutucuğa tik işareti koyun ve “Yeğlenen DNS sunucusu yazan yerin karşısına şu numarayı yazın 4.2.2.1 .Ve daha sonra Tamam diyip pencereleri kapatın.
Çalışıp çalışmadığını test etmek için telekomun engellediği herhangi bir siteye(örneğin megaupload.com gibi) giriş yapın.
Gördüğünüz üzere site gayet güzel açılıyor.
Yaşasın özgürlük

Very Happy

YASAKLANAN SİTELERE NASIL GİREBİLİRİM Adszsi2

aLıntıdır .

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]