Cakota-M Biyografisi 47334412

Join the forum, it's quick and easy

Cakota-M Biyografisi 47334412
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Cakota-M Biyografisi

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Cakota-M Biyografisi Empty Cakota-M Biyografisi C.tesi Ekim 03, 2009 10:47 am

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

Selamun Aleyküm arkadaşlar.

MuhaliF HarekeT'in bir üyesi olan Cakota-M'nin biyografi şöyle; 2000 senesinde kalemi eline alan Muhammed Yarar (Cakota-M) 9 senelik uzun bir maratonun sonunda kalemle Rap'le devam etmektedir. 19.01.1987 Sivas/Kangal doğumlu olup Rap hayatına 2004 senesinde ilk adımını atmıştır. 2003 senesinde Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerine bağlanıp bu cemaatin içinde 7 sene boyunca İslam Fıkhı okumuş, ikinci senesinde camiye hoca olarak atanıp yaz Kur'an Kursu vermiştir. Kelime haznesi, kapasitesi ve edebiyatı tartışılmazdır. Mahlasları itibariyle bir çok farklı anlam vermek isteyen Rapçi, ilk kaydını 2009 Eylül ayında Katre-i Mâtem solo olarak almıştır. Boykot Cephe ile anlaşmış ilk albüm çalışmasına burada devam etmiştir. Şuanda çıkması an meselesi olan album 7 parçalık olup, 3'ü Cakota'nın 3'ü Bazooka'nin, 1'i de diss feat olarak kararlaşmıştır. Albümün adı Dissinfaction'dur. Rap hayatına 2004 senesinde girmiş, yaklaşık 5-6 senedir sürekli yazmaktadır. 2007 senesinde Bazooka-Z (Zafer Uzun) ile anlaşıp MuhaliF HarekeT grubuna dahil olmuştur. İşi başta hobi olarak yapmış, sonra kayıt günü yaklaşınca artık Rap onun için vazgeçilmez bir zevk olmuştur. Rap hayatın kendisidir, her yerde her anında Rap ile anlam bulmuştur. 2009 Ocak ayında Bazooka yardımı ile full studyoyla tanışan Cakota beatlerini burada yapmaya başlamıştır. Yıllardır sürüp giden bir emek aşığı olmuştur. Hani söz benim beat benim kayıt benim, e kaliteli olsun artık der gibisinden bir düşüncesini hiç bir zaman kaybetmemiştir. Rap ilmini son nefesine kadar daim edeceğinden şüphemiz yokta, bu kadar kahpenin arasında bile olsa O'ndan vazgeçmeyecek olması sevindirici bir unsurdur. Hayatı boyunca bir çok çeşitli acılar felaketler görmüş olması, onu Rap'ten ve hayattan soğutmamış aksine daha sıkı bağlatmıştır. Şuan da İstanbul da ikamet eden Cakota üniversiteyi Tokat Gaziosmanpaşa İşletme bölümü olarak bitirmiş, kariyerine İstanbul'da devam edecektir. İlk albümden sonra tamamen tarzını oturtup ikinci albüm için söz ve beatlere yoğunlaşan Cakota, ikinci albümün cd satışına da geçecektir. İşin emek boyutunu atlayıp ticari boyutuna geçmeyi planlamak tabiki en doğal hakkıdır...!

MuhaliF HarekeT 3 kişidir. Başta kurucusu Bazooka-Z, Cakota ve Mesthles...!

Muhammed Yarar'ın kullandığı mahlaslar ; Cakota, Mamy, Keşifçi, Bnatsi, Serendip Dehası, Falçata ve daha pek çok lakap....!

En sevdiği Mc'ler; Sagopa Kajmer, Alaturka Mavzer, Sahtiyan, Hayki ve Yas, Kolera, Sanışer, Tripkolik, Boykot Cephe vs...!

Şuan da albüm çalışmalarına devam eden MuhaliF HarekeT'in bir üyesi olan Cakota'nın bir sözüyle biyografiyi son erdirmek isteriz...!!!

'' Cemre düşer göze gidişle halim vaktim hayli boş,
Serendip de bi yolcu yüreği hayli sarhoş,
Mahzende kalmış Cakota kalemi tam perişân,
Şanla bi' ânâ vardım ki, her bi eylem Zişân...!
''

Saygılar & Selametle

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]