Cakota - Liriklerim ve Disslerim 47334412

Join the forum, it's quick and easy

Cakota - Liriklerim ve Disslerim 47334412
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Cakota - Liriklerim ve Disslerim

+8
hyperglavie
CRIMELL
egemenl04d1nq
rapche32
peri
AbHazK
MesthLeS
Cakota-M
12 posters

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

1Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Cakota - Liriklerim ve Disslerim Salı Tem. 22, 2008 10:40 pm

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

Evet arkadaslar burda sızlerle yazdıgım liriklerı ve dısslerı paylasmak istiyorum. Zaman zaman yazarım. Yorumları esırgemezsenız sevınırız...Very Happy İyı forumlar ve ıyı okumalar..!

En son Cakota-M tarafından Cuma Şub. 13, 2009 7:22 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

2Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Salı Tem. 22, 2008 10:41 pm

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

Dolunayı seyretmiştin uzun uzun. Ve aydedenin kucakladığı sessiz gecede ölümün ne anlama geldiğini sormuştun bana sevgili dostum, damıtılmış bir acının pençesinde kıvrandığın bir gece.
Sana şöyle bir kaçamak bakış atmış ve susmuştum. Ve yıllar yılı da sustum.

Ama şimdi iyi dinle beni sevgili dostum...
Adrenalinin hiç yükselmemesidir ölüm, biraz da heyecanların sonsuza kadar terk edip gitmesidir.
Ele avuca sığmayacak hayallerin yıkılmasıdır aslında, oturup ölümü beklemektir ölümün ta kendisi. Ununu eleyip eleğini asmaktır.
Amansız kasırgaların getirip sahillerine çarptırdığı heyecan dalgalarını dizginlemeye çalışmaktır ölüm dediğimiz şey.
Asıl ölüm kendine, yeteneklerine ihanettir.
Ölüm, geçmişte yaşayıp günü ıskalamak, yarın beklentisiyle avunmaktır. Hep ertelemektir ölüm.
Herkesin yaptığını yapmak, kendin olmayı başaramamaktır ölüm, sürünün içinde yürüyüp gitmek, daha da beteri sürünmektir ölüm.
Hayatın derinliklerine bir kaplan yırtıcılığında dalamamak, dalındığındaysa bir aşk şiirinin derinliğinden yoksun yaşamaktır ölüm.
Ölüm, yetinmektir biraz da, daha fazlasını istememek, o gücü kendinde bulamamaktır.
Ölüm hiçbir şey yapmadan mızıldanıp durmak, kendine acımak ve giderek acıya teslim olmaktır.
Yorulmamak, terlememek, koşmamak, bıkmak, kaçmaya bile cesaret bulamamaktır kendinde.
Derinlere dalıp gizleri keşfetmek yerine, durgun bir gölün üzerinde tembel tembel dolaşan yapraktır, ölüme daha yakın olan.
Korkuyu baş tacı etmek, yeni serüvenlere atılmaktan ölesiye korkmaktır insanı asıl öldüren şey, sevgili dostum.
Önünde, ulaştığında seni mutlu edecek bir hedefinin olmamasıdır ölüm.
Yalanlarla yaşamaktır insanı canlı cenazeye çeviren şey ve en muhteşem yalanı kendine söyleyerek hayatı ıskalamak.
Bir deli gönüle birçok sevdayı sığdıramamaktır ölüm, alışkanlıkların pençesinde kıvranarak durmaktır hayat boyu.
Yerleşik, tanımlanmış olanla idare etmeye kalkmak, uçurumların kenarlarında açan yaban çiçeklerine uzanamamaktır ölüm.
Unutmaman gerekir ki, yaşadığın sürece, ancak bir kez karşı karşıya kalırsın Azrail'le. Oysa hayat, her an uzanabileceğin bir yerde hizmetine girmeye her an hazır olmuştur...

3Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Salı Tem. 22, 2008 10:41 pm

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

esti cennet kokusuna hasret bendeliğime kurşun sıkar bu gece...
öyle bir geceki,gökyüzü ağlar damarlarım sızlar sendeliğime dair fısıldar iki hece...
cesedim özler durur ateşini yarinin,hangi kahpenin çelmesi yeter bu şanlı güce...
tarifi anlamsız bişi yanlız,yetim ellerimi tut aşkının ızdırabına dayanamaz olmuş bu cüce...
etrafım dolmuş başıma üşüşmüş yamyam müptelası 3-5 hatun...
dolsun benim umrumda sanki gözüm başkasını görmez hayali yeter onun...
gidiyorum çünkü çaresizim,yanıyorum çünkü sevenim...
gönlüm yine basiretsiz bi sevdanınmı peşinde,bu durak gerçek...
cüssem yılgın ecel kokusu uçurumun eşiğinde ellerin nezaman yaşlarımı silecek...
kelepçe vurulmuş kalbime hırslıyım seni vermeyen aleme...
biyanda ellerini öpmenın hayali,bir yanda altından kalkamadığım günahlarımın vebali...
hangisini düşünsem olmuyor hangısıne perde vursam sancısı dinmiyor...
cako hep çıkmazda iki yol üç yol bi sürü yol gidip geliyor...

yalan düşmanın hilesi sana geçit vermez kahpe kişinin çelmesi...
sarkıttığın ümit hevesi budur liriklerimin ağaçlarından dökülen meyvesi...
somayacak aşkına harcadığım eforun zirvesi güçtür gözü kesmeyenin fitnesi...
tırnaklarımla tırmandığım dağ olmuş sendeki aşkın virası...
pes etmeyecek gönlümün 900 kmden bağıran sedası...
akustik versiyon liriklerimin geriye kalanı...
beatlerım üzgün ağlamaklı yeteneğin özünde gizlenmiş sevdasının yalanı...
yık hayalinle bıraktığın düşüncelerimin çatısını...
bari bırak kalsın dağıtma bu sevdanın bende kalan enkazını...

cako acıyla yoğrulur hayırların düşlerime pusu kurmuş vicdansız darbe üstüne darbe vurur....
alışık olmuş bedenim yanlızlık denen ufak çapta isme...
benliğinle gelemediğin ellerime hayalinlede gelme...
kırdım sana açılan tüm kapılarımın anahtarlarını istemem nolur beni sevme...
bu son yolculuğum olmicak kendime benliğim kötü teslim olmuş efendime...
demlenir kalemim zihnimi çiğner cekiç vurur beynime...
mahlasım kader ağım zamansız kazalardan geriye sağım...
düşüncelerin bendime isim bulmuş kötülük namına ben bir dağım...
destan yazar cako cevaplarında ağlar içime akar kanım...
muhtacım ellerine hayalinle dolarm gözlerimi bağlar gönlüme zincir takarım....
düşmez değilim fermanım rüyalarım kasvetim bu en belirgin özellğim...
bitten her gönülden düşen yine hep benim ben olan şey tek servetim...

4Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Salı Tem. 22, 2008 10:42 pm

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

MESRAYA FISILDAYAN DÜŞÜNCELERİM
gönül sultanım cennet ısığım...önce benle konuşmak neydi ya nedir şimdi bu ayrılık...iyi günümde dostumdun ya nerdesin kötü günümde.korkuyorum dünyayı yakacak içimdeki ateş...alemi sele eçvircek gözyaşlarım gündüzlerin ışığını alacak kara bahtım ve geceye çevircek...kendimi vermek istıyorum ecele.ilgilenmiyor:''canını ona verdin....'' diyor...

benliğim karanlıkta gölge misali...
belli gidenin gelenden farkı yalan hali...
zulmeden kim zulm yiyene reva görülmüş haleti rüsva şekilsiz sahte biçim...
liriklerimin sonu yok geceye açılan bır yolsa ben yıne hiçim...
çıktığım yolda çok dost edinmiş,sıfatını yalan kullananlara denk gelmişim...
ben kendımle başladığım hayata yanlız son verırım ve daima tekim...

geçmişimi gölgeme gömdüm katliam battlesı kurdum...
kötü ve çekimez oldum kimine göre,kimine göre zaten yokum...
acılar kolay depresyonlara gömer düşüncelerim bedenime zulmeder...
kahpelere vericek cevaplara gözlerim yeter liriklerim yıkar teker teker...
insanlığı kaybetmeden hatırlatmak geçmişi bence....
aydınlık gecelerime çifte çakmak kahpenin düşüncesi sinsice....
ne kaybolur alemi erkandan bi kez de bize gülünce...
mesraya fısıldar düşüncelerim selga selga...
bu büyülü mavilikte yüreğimim yanıtı laselgaytü feslenga....

odamın sessizliğinde loş bir yerin,esti cennet kokulu yar sendin...
sana açılan kapılarımı kırmaya yetmeyecek nefretin...
hayalen hep vardın bedenen ise bir zamanlar eldin...
koşuşlarım boşunaki umursamıyor gözlerin çekemez olmuş yüreğin...
ne suçu varsa gariban yüreğimin intikam ister kanlı gözlerin...
esti cennet yarim sen içinde günahsız ben kapında tekim...
mis kokuna tahammülü yok bırakta köle olsun bedenim...
ümitler sevinçler senin olsun acılar azaplar benim...
yar simana takılı hayaline bağlı düşlerim...
gayri ihtiyari takati kalmadı ver fermanı toprağa gömülsün cesedim....

Hayata bi disste benden kulakları patlatan bu sestir uzaklardan gelen....
Kralım geçinen ibnetörler görmüş tırsmış aniden...
Bu laflar boş hayata kafam daim sarhoş...
Cakota durdu hadi birazda sen koş...
Evvel zamandan kalma odam sessizliğim olmuş sade loş...
Aklım hayretımı çizer bendime kurşun dizer bomboş...

Sıradanlık sıkar canımı viranımı dağıtır bu ses...
Hayata lanet okumam b kadar mı uzun olcak pes...
Gaflet uykusuna gömülmüş uyuyan güçsüzdür cako çilekeş...
Kara toprak altına girince beden olacak zaten leş...
Herşeye karalar kalemim lirik üç beş....
Gizli sır gizemde kalanı kolaysa kır...
Elinden geliyorsa cakoyu darağacında sallandır...
Sahte gezegende bomboş döner fırfır....
Acıyla dertsaş yanlız sacko kalır....
Korkun yoksa mevladan al kalbime bi hançer batır...
Beatlerimde üzgün daim ağlatır...
Beynim yorgun hüzün yıkar canımı acıtır...

Bu bendeki sabır yoksunu can çıkacak bedenden nezaman...
Aşkı yüreğimde ferman atan benim o karşılayan....
Çok yorgun düştü beden çıkma bu handan....
Hüzün çok çektırdın rüyalarıma takatim kalmadı uyan....
Beatlerim damarlarımı sızlatan kaderimle oynayıp beynimi aşındıran...
Tek mahlasım kaldıbeni anlatan al işte oda cako lan...

5Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Salı Tem. 22, 2008 10:45 pm

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

hanı nerde yorumlar arkadaslar...gercı sıtede kac kısı varkı...neyse bende kendım yazar kendım okurum...SadSadSadSadSadSad Embarassed Embarassed

6Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Çarş. Tem. 23, 2008 9:48 pm

MesthLeS

MesthLeS
Moderatör
Moderatör

Biz varız sitede Very Happy tek yeterim . güzel olmuş fakat battle bölümünde ne alaka onu anlamadım Very Happy Very Happy

7Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Çarş. Tem. 23, 2008 10:03 pm

AbHazK

AbHazK
Tembel Üye
Tembel Üye

quseL Kardeş... hayırLı oLsun site

8Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Çarş. Tem. 23, 2008 11:25 pm

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

eyvallah kardeslerım.....ya mesthles zaten sureklı battle da lırıklerımı paylasıyom....yorumlar ıcın saolun tekrar......Very Happy

9Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Cuma Tem. 25, 2008 12:20 am

peri

peri
MuhaliF e Hazır Üye
MuhaliF e Hazır Üye

mutteşemm yaww yaa bi bn yazamıyomm siz döktür müşş sünüzz devamını beklerizzz

10Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Cuma Tem. 25, 2008 5:23 am

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

saol perı kendı çapımızda yazıyoz bısıler ıste....Very Happy eyvallah...

11Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Cuma Tem. 25, 2008 7:50 am

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

Deli ruhumun kendine ihaneti acıtır elden gelmeyen boş muhabbeti…,
Sıra sıra mısra mısra okur parmaklarım sahteliğin neyine vermiş emaneti…

Hisleri alınmış o emanetin sancısı çivi gibi işler fetaneti…beden çeker ayaklar öder boş gider gönül neyi ister ne umdun ki hayattan boş koy be cako hepsi geçti hepsi biter…sırat gibi kıldan ince kılıçtan keskin biçti gitti ruhumu deldi dünlere gömer…mutlu ol esen kal bu boş sokaklara yalnız bensiz dal…ben sensiz de yaşarım gülüm hadi hoşça kal…gönlümün ızdırabı varsın dinmesin kanasın dün neydin bu gün her seyinle yarasın…dört duvar özlemin olmuş her şarkıda bir köşe bulmuş bir sızı bendime hapsolmuş…çalkalanan kelamlara hangi mana doluymuş…bana idam sehpası dahi sensiz boşmuş…beden içmeden akıl sarhoş olmuş…leş ağızlardan çıkan fekal kokusu kelamları da bozmuş…GELDE BUNA AĞLAMA! kim fidan toprakta suya hasret,tepemde ne bu rehavet…nefis durmaz yolu anca şehvet…be mamy bari görüyor-duyuyor olmana şükret…kuşkum imanıma değil kendi kalleş nefsime gel de buna sabret….kelamlarda sıktı gayrı görünen belli tek kalan ubuset…öncesi değildi denaet belahet sade kesit görünen ismet…tuğyan eyler fikirlerime adavet…death de paklamaz nefsi buda işkenceme sıkar inkisar efendisi…üzgünlüğün dahi hep aynı hem düzü hem ersi yahut kafesi…yedi tepeli şehrin esrarı geceye aksedendir işte bunun perisi…CAKO derki mesra da paklansın mesra da hayıflansın çentiklerinin ceremesi…dize dize kanayan ilhamın ceremesi olsun rape sevgisi…çeeek çek sen yaşama çıplak geldin gideceksin sebepsiz tek…bu kelamlarımda çirkefliğine olsun ek…vur erit geçmiş ezik ümitsiz yarınlara kurulmuş gelecek...serseri bab da gücü yeten ruff yetenek…efsunu mesralarıma viran eyleme ey vefasız kader olacak dönek…kaç deneyinde daha kullanacaksın hislerimi denek…psikotik yakarışlarımı bari gönlüne iplet…kelamlarımdaki mecelle zenginliği belli kahpe nefsin mefhum fakirliği…bu mekanizmamda mektum eder ahvalimin sakinliği…acunda sınırım yok afitapa gitse dahi bendeki adapte derinliği…susmuyorum lan gel sustur!hıncını kelamlarınla konuştur suratıma kustur…senden gelende daima sahtelik olmuştur…bu çizgi senle çizildi senle son noktayı koymuştur…hicran gemisinin rıhtımıma son vuruşudur…buna ne dersen dersin idrakın varsa,ona en büyük mamy dersin…ben babında köle sen camında prensessin…yanına en derin yarayla vardım exebayt seviyeme hitap eden tek gerçeksin…

Zülfü kaküllerin amber misali diye çağlayan şair gibi kulaklarda çınlar…varsa yoksa sevda onun elinden de kurtulan var mıdır bu alemde ey dostlar…sedasına damarlarım dahi ağlar,nereye gitti o manası derin bakışlar…mantığın tek suçu karşılıksız bekleyene olan Cako damı hatayı arar…varsın arasın,arasında bulsun bu suçu ona mana bulamaz ruhundaki esrar…sağduyu zenginliğim etti her şeyi sineme ona takip çılgın rhymlar…kara haberlerin geldiği yetmezmiş gibi bir de gidişin bendime kılıç sallar…umudumun onuru ruff kelamlara işkence sağlar…kalmadı ilham buklesi gizemine kabuk bağlar…beni gören haznimin darbelerine mana bulamaz vira etmiş dağlar…ilham parmaklarımda buram buram kanar…Pasifik etki kırık ruha tepki verir harabeder mısralar…ruff dizeler bomboş ağlar,sebepsiz belirir yakarışlar ve göz pınarları coşar…ey çilekeş annem sana yazılmış bednamımdan çıkan kan viran eyleyen mısralar…su misali kıvrılan düşler,amacı spekülatif etki olan deli gönüller kan kusar…bana hançer darbesi olur yarınlar,ümitsiz vakalar şimdi estik der buz gibi rüzgarlar…

Kim ne bilsin ki Cakoyu kim aylardan Haziran gönlümde çınlar ekim…
Rapim,kalemim en büyük zevkim,yokluğunda bulduğumsun tek hayalim…

Karadır rengi beyaza küsen her kelamın…ne sen varsın ne hayalin nede bir selamın…hani zamana parmağına dolarken şu canı…kırgınlıkların avucuna bırakmayacaktın o son anı…sana senden iltica eder oldum artık…bir zavallı mektup oldum yırtık…bir ucu yanık kelamları çatık…lirikpençelerime mekan olan gönülden firar etmen boşa…baktığım aynalardan sıyırdığım yüzünü,yüzüme yüz diyerek giydim bundan sonra…var git artık bensiz yaşa…ruhsuzluğuna inleyip vurdum başımı taştan taşa…sen gönül sazını reddiye makamında inletirken kanadımı kıran ses…nikotin mekanı ciğerlerimin Azrail ile buluştuğu vakit azad edeceği son nefes…sen bilmesende anlamasanda bu sevdayı öğrensin bilsin herkez…SEN SEN SEN! Sen,okuduğum kitaplarda imrendiğim aşkların,yanımda hazırken katlime ferman buyurması…feleğin vuslat uman gönlümü ansızın ayırması…kırlangıcımı düşünmeyip,bir ömür pişmanlığa namzet bir iştahla fırtınaları kayırması…sensin anladın mı? Sensin mehtabı ağlatan…sensin ‘7 kuleyi’ öksüz,can çınarını köksüz koyan…beni bana dar,hüzünlere yar,genç yaşta ihtiyar edip bahtiyar sayan…ben sözüyle özü,ipeğe sarılmış bir çelik kadar sert…sevda ile rap ikliminde savrulan dert…kimilerinin anlamak adına hançerlediği,kimilerinin her daim içerlediği,ele avuca sığmaz,hesaba gelmez bir fert…küstüm çiçeklerinin rayihasına kapılıp aynalara ilham eden şair…her hücresinde bir iz var hüzne dair…ben,milyonların içinde bir kir…bir rüya ve bir masaldan öte geçmeyen bir tabir…tarifsizlik kazanında,dibi tutmuş bir aşın tatsızlığı oluverir…ben dileyen ama dilenmeyen…arzu edişindeki hararetle,kabul taşlarına yüz sürüp bilenmeyen…öylesine mahzun,öylesine bitap…belki de asla okunmayacak bir kitap…mızrap ile şiraze arasında…mürekkebin en karasında…ilhamın güvercin ağlatan narasında…yorgun akşamların büyülü gecelere selam duruşunda…saatlerin yorgun düştüğü an gece yarısını vuruşunda…sevda celladının darağacını kuruşunda…harcanan bir baharın her kuruşunda…ben…ben derken ben olmaktan uzaklaşan…ben dedikçe kendine kendine tuzaklaşan…en diyen bencil olmaktansa,bana sen diyene yaklaşan…ağlayan,inleyen ve saçları aklaşan…böyle bir bendeyim işte…var mı ‘ben’ sözüme söz katan…..

En son Cakota tarafından Cuma Ocak 02, 2009 1:12 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

12Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Cuma Tem. 25, 2008 2:48 pm

rapche32

rapche32
Tembel Üye
Tembel Üye

Helal olsun be Emre abime hem lirik hem hack hemde rap canavarı mübarek :D

13Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Ptsi Tem. 28, 2008 4:59 pm

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

kelamlarım bendime dargın...ilhamın esrarı kılıç çalar gönlüme,hayalin sineme gözlerin gözlerime baygın...gel çöz aklımla kalbim arasındaki sırrı,yok artık bu aşkın kaçarı...bumerangım ol giderken dönmesini dönerken sevmesini bil,budur şahsına en büyük başarı,cüccü cüccü durma öyle çek kalemini doldur mürekkebini,sevdana icraatsiz kalmış Emre olcak kaşarı...:Dbu gece dolunay yine bana ağladı,bu gece yağmurlar bana çağladı,bu gece yanlızlık hançerim,hasretin sebebim,kelamlarım kasvetim,sen özüne özlem çeken bir tek benim....gece damarlarıma ilham buklesi,sevdan yüreğime en asil aşk buklesi,sensizlikte medet umduğum hayalin,tek avuntusu bana verdiğin en derin sevgisi..senin yolunda ölüme giden tek aşık kalesi...Sevda kokusu yok burnuma işkence boş çilesi...yıkılsın gayrı dünya sensiz olmuyor bu aşkın meyvesi....ruhuma ilham çakan aşkının ta kendisi...anla açk bançemi süsleyen sevgilim,sensin ömrümün tek yetmesi...sensin varolma sebebim herşeyim,gözyaşlarımla beslediğim sevdiceğim....

En son Cakota tarafından Cuma Ocak 02, 2009 1:19 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

14Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Ptsi Tem. 28, 2008 6:13 pm

egemenl04d1nq

egemenl04d1nq
Tembel Üye
Tembel Üye

helal olsun Emre kalemine yüreğine sağlık

15Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Ptsi Tem. 28, 2008 6:23 pm

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

eyvallah kardesım saolasın.....

16Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Perş. Tem. 31, 2008 5:52 pm

CRIMELL

CRIMELL
Tembel Üye
Tembel Üye

Güzel olmuş.

17Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Ptsi Ağus. 25, 2008 9:00 am

hyperglavie

Tembel Üye
Tembel Üye

İyi güzeL yazıosun Emre de...Ya dissLeride payLaşcam demişin...Lirik oku oku bıktım xD xD Lütfen aşkın bıraktığı duygusaL ortamdan bir an çıkıp yaz diss xD xD

18Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Ptsi Ağus. 25, 2008 8:53 pm

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

kanka yazarız dısste bu ara pek vaktım olmuyo bazı kahpelere yazıyorum dısslerımı Very Happy sende bılıyosun Very Happy

burda pek vakıt olmuyo ama arada sallarım bısıler....ilgi için saolun mıllet...

19Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim C.tesi Ağus. 30, 2008 9:14 pm

MesthLeS

MesthLeS
Moderatör
Moderatör

Herşey diss değiL kardeş , dissde seviyeli olmalı çünkü diss sadece bir eğlence ne biliyim bir zaman geçirme ..

Onun dışında Lyric yazmak ayrı bir zordur , uzun süredir ikisini birden yapmaya çalıştığım için şunu kesin söyleyebilirim ,

Diss ve Lyric aynı anda olmuyor..Olsada tatmin etmiyor.

20Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Ptsi Eyl. 01, 2008 1:10 am

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

Eevet kardesım kesınlıkle haklısın dıss ve lırık aynı anda olmuyor..ben bu ara ıkısınıde yapmaya calışıyorum arada lırık yazarken dısse kacıyo kelımeler Very Happy:D neyse yorumları alalım boş laklak olmasın..Very Happy

21Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Perş. Ekim 23, 2008 8:31 pm

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

Kalemlerin sessiz sedaların eksik kaldığı şu günde söz Cakota' ya düşmüş..! Heyhat var mıdır lafıma laf katan..! Neyse isyanımı anlatan yek avazım Rap kalmış..! Ağlamaklı geçen hayatın asil pınarını sizler için döküyor Cakota..! Var yorum size kalsın..! Cakota - Liriklerim ve Disslerim SadCakota - Liriklerim ve Disslerim SadCakota - Liriklerim ve Disslerim Sad

Günler ilmek ilmek ilerlerken fani alemde,Cakota kendi derdinde dert kendi ceninde...
Sus kalem çağlamak bize özgü kalmasın söz kusur eylesin bu yerde,bu meskende...
Sızla sızla gönül sızla,ağla ağla göz ağla,kalp dursa söz konuşmaz Cako hayrı seven...
Elemi çeken ben,vurgun yiğen kalbi kurbanı olan ben,ilham-ı mukaddesi sevdiren sen...
Ben hırçınlığını kabzadan çeken,kibrit çakan hayali yakan ben,üstüne yıldız veren sen...
Baba ayrı bir dert hayal ayrı,savunanım yok rüyalarımda düşman,ne dese Cako ayrı bi' talan...
Çalınan günler geri gelmeyecek,biten rüya bi' daha gürülmeyecek,kolpa yaşam geriye kalan...
Talan oldu yaşam,ağlamaklı gözler bende tek yaşayan,ilham yok bi' tarafını yırtsada haham...
Sevda kanımla yazılmış yüreğime,ruh donar biterse sevdam,kısacık ömrün şahidi boş odam...
Vur geç Cako soysuz alemin tesellisi olsun naçar yaşam,yaralıyan kim sessiz hanım tek manam...

22Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim C.tesi Ekim 25, 2008 2:26 am

seza

seza
Tembel Üye
Tembel Üye

döktürmüşün yine varya çok güzel olmuş kalemine sağlık

23Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Ptsi Ekim 27, 2008 10:16 pm

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

Teşekkur ederım Seza yorum ıcın eksık olma...! İçim kan ağlıyor boyle ıdare etmeye çalışıyoruz naparsın başka çaremız yok...!

24Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Paz Kas. 02, 2008 12:32 am

Cakota-M

Cakota-M
Administratör
Administratör

Odamın loş sessizliğinde sensiz geçen saniyeler ızdırabım olur her an...
An be an görünür sedanın suları ihtirasla kusar sevda ateşini koruklayan..
Unutma ceylan gözlüm sessiz çığlıklarda bile yürüyüşlerim inler an be an...
Sesinde ne var ki o an,bi’ çaresizin haykırışları mavi ipek emsali soluyan...
Sigaramın dumanında taltif eden hayalin seker yüreğimden aniden...
Korktuğum şeyin cismi ağır meşk siler düşü,düş hevesi ansız deviren...
Her saat çöküşün çekilen kahrı yarına kalmaz helal et yarını şimdiden...
Esmer meleğim ağlamaklı kayboluşlar yürür sensiz yeniden bekletmeden...
Yok mu hiç sevgi içerinde belki yazgı besteler de velvele siner sinemde…
Katlansın hasret ateşin körüne o cemalde,o cemal ki Cako çaresiz emrinde…
Hayalin ilki tek bi’ perde de,o perde ki arz-ı endam siler atar tek bi’ nevirde…
Nevri dönmüş Cakota o cemale amade,kilit vursa tutamaz taltif Cako seferde…
Hapset ruhumu git,sadık musannıf emirde cemalini diler çeşni ile çeşit çeşit…
Kendi halinde hayal bari kendi kınında bit,etme gülüm yok Cakota da taklit…

Başla kalemin ilk halkası olsun sana bu kafiye,dön ömre bedel gözlere hadd bil koru seviye…
Yıkıl alem ne verdin gayrı yalan fahrinin dolan biçaresi,ruh yorgun hayal bozgun kes artık sesi…
İçinde katlanır mana sıkan düşünceler,sus kahpenin asil çeşnisi,iyi ya rap oldu bende gönlün efesi..
Res çektim zındık haremin kalleş sevgisine,makamına yanlışı olsa cenkini getirirse durur nefesi…
Sevda ömrün tek sebebi elzem ile biçare döner Cako,durur sebebin ruh yıkan tek emaresi…
Gece gibi hülya akseder ruha neşe bu hasretin tek büyüklüğü elden geçen gönle giden…
İsyanımı anlatan beynimi delen ruhumu seren,ser veren sır deren derdi gel olan senle biten…
Seven hisseder acıyı seda sustu hasret coştu,ağlamaklı düşler masum seven geçti gözden…
Kapalı yollarım Allahım biçare göster,çaresiz yollar Allahım beden aciz fikir aciz bi mana ver…
Bakma yüzüme görme masumiyetin verdiği çileyi bilemezsen uğraşma korkularım mısralarda döner…
Görmedi gözler seni benden alsalar dahi seni bana gömer,hayat yalan be gülüm sevgin bana yeter…
Yamacım boş, alsada Azrail ruhumu amelim hoş,sevgi sahte olsada loş, dolsa sevda durma ellerime koş…
Velveleyle dönse kelamlarım esti cennet kalpte tek sarhoş,sarhoş gizemin gizli kahramanı Cako berdoş…
Gel hadi gel şimdi benle gel,bestelerde kaç gün gider sevgin elzeme elzem verse gönle yel…
Kahpe sanatın emri boynuma zincir,silsile hali yolda biter cenkimi yandaş alsa gözler sel…
Aşkını silmedi sevgini bilmedi hasreti bitmedi bendimi çiğnedi hançeri aldı kabzayı verdi…
Seda sussa Cako aczin tek sebebiydi gözler kapansa tehdidi deldi hazni gönül sevdi…
Elemine melemine res çekse Haşa Mevla yoluna hakî mitralyöz emsali kayna kayna geç yana…
Başında bandana soluk dudaklarında ver nefesi duy sesi Cako aşkın son hevesi elem aşkı kayna...

En son Cakota tarafından Cuma Ocak 02, 2009 1:24 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

25Cakota - Liriklerim ve Disslerim Empty Geri: Cakota - Liriklerim ve Disslerim Paz Kas. 02, 2008 6:16 am

seza

seza
Tembel Üye
Tembel Üye

aşk en güzel ilham kaynağı dimi lirk yazmak için yüreğindeki ilham kaynağı hiç sönmez inş
süper yazmışsın kalemine sağlık

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

Similar topics

-

» Cakota-M Biyografisi